Esame patikimi Jūsų partneriai nuo 2001!

                    Reklaminis skydelis


 

KRUIZAI NILU. Ekskursijos

Ekskursijų aprašymai ir kainos


Naktinė kopimas į Mozės kalną (Ekskursija iš St. Katherine)

Ekskursijos kaina:
Suaugusiam: 20 $,  vaikui (6 iki 12 metų) 10
$

Nuo vienuolyno į Mozės kalną, esantį 2285 m. virš jūros lygio, galima įkopti per pora valandų. Pagal krikščioniškąją legendą, tai tas pats šventas Chorivų kalnas, kurio viršunėje Mozė gavo akmenines plytas su įrašytais jose 10 Dievo isakymų. Į kalno viršukalnę veda du keliai. Vienas, susidedantis iš 3750 laiptelių, kuriuos uoloje iškalė vienuoliai. Tai trumpesnis, bet sunkesnis kelias. Kitas lengvesnis kelias buvo nutiestas XIXa. Mozės kalno viršunėje pastatyta “Šv. Trejybės” koplyčia. Į šiaurę nuo koplyčios yra ola, kur pasak legendos Dievas apsireiškė Mozei. Nuo viršukalnės atsiveria nepakartojami vaizdai. Ypatingai čia gražu auštant, ir pasak padavimų, žmogui užlipusiam į Mozės kalną ir sutikusiam saulėtekį, atleidžiamos visos nuodėmės.

Mosus

Naktinis Kairas

Ekskursijos kaina:
Suaugusiam: 20 $, vaikui (6 iki 12 metų) 10 $

Vakare po vakarienės autobusu išvykstame į apžvalginę ekskursiją po Kairą. Matome naktinį didmiesčio gyvenimą. Aplankome nežinomo kareivio kapą, vietą kurioje buvo nužudytas Egipto prezidentas Sadatas. Seniausias Šiaurės Afrikoje - Khan al Khalili turgus. Jau daug Kairo gyventojų kartų gyvena šiose siaurose, dengtose gatvelėse, užsiima tradiciniais amatais nuo XIV amžiaus, kai Khan al-Khalili buvo įkurtas – juk prekyba ten prasidėjo kur kas anksčiau, nei atvažiavo pirmieji turistai. Šiandien Khan al-Khalili yra tarsi turgavietės ir parduotuvėlių konglomeratas, kur galima nusipirkti visko, pradedant antklodėmis ir muilu, baigiant kaljanais, magijos reikmėnimis ir brangiaisiais akmenimis. Kvietimai ‘ei, pone, pažiūrėkite nemokamai’ kviečia pasukti į šalį, o Khan al-Khalili prekiautojai yra vieni iš geriausių prekybininkų ir įkalbinėtojų, kokius jums teks kada nors sutikti. Khan galima nusipirkti beveik viską, ir jeigu kuris nors prekiautojas neturi to, ką jūs norite nusipirkti, jis tikrai suras jums kitą parduotuvėlę, kur tai nusipirksite. Taip pat apsilankyte Fishawi kavos namuose. Pastaruosius 200 metų ši vieta yra atidaryta 24 valandas per parą.

Cairo

Lazerių ir šviesos šou
prie Gizos piramidžių ir Didžiojo Sfinkso

Ekskursijos kaina:
Suaugusiam: 35 $, vaikui (6 iki 12 metų) 20 $

Piramidėmis žavimės ne tik dabar, jos darydavo įspūdį ne vienam dydžiam žmogui: Aleksandrui Makedoniečiui, Cezariui, Kleopatrai... Didį karvedį Napaleoną aplankė dvilypiai jausmai, kad įkvėptų savo karius jis sušuko „piramidės žiūri į mus“, o taip pat paskaičiavo, kad iš 2.5 mln. akmens luitų Cheopso piramidės galima pastatyti sieną aplink Prancūziją. Kad vakare, kaip nuslūgsta karštis galėtume grožėtis piramidėmis ir Didžiuoju Sfinksu, rengiami lazerių ir muzikos šou. Jie vyksta kiekvieną vakarą anglų, prancūzų kalba, rusiškai vyksta tik sekmadieniais.

piram


Trijų religijų Kairas, Sakkaros laiptuotoji ir Titi piramidės, Mereruka mastaba

Ekskursijos kaina:
Suaugusiam: 40 $, vaikui (6 iki 12 metų) 20 $

(trukmė visai dienai)

Autobusu vyksite į Senąjį Kairą. Matysite Ben Ezra sinagogą, vietą, kur Mozė dar būdamas kūdikiu pintinėje buvo ištrauktas iš Nilo, o vėliau meldėsi Dievui. Pabuvosite Abu Serga (Šv. Sergijaus) bažnyčioje, kur slaptoje grotoje gyveno Mergelė Marija su kūdikėliu Jėzumi, kai ji slapstėsi nuo karaliaus Erodo persekiojimo. Apžiūrėsite Al-Mualliaka, kabančią bažnyčią, kuri pastatyta IV a. ant vieno iš romėnų forto bastionų. Būsite seniausioje šiaurės Afrikos mečetėje, kuri pastatyta karvedžio Amr bin Ass.  Sakkaros  nekropolyje apžiūrėsite III dinastijos faraono Džoserio laiptuotos piramidės kompleksą, nuo kalvos pasigrožėsite Gizos, Dašuro, Abu Siro piramidėmis. Piramidžių raštus apžiūrėsite Titi (VI dinastija) piramidės viduje. Pasivaikščiosite klaidžiai kambariais Mererukos mastaboje.

Sakkara_Pyramid_airview

Aleksandrija

Ekskursijos kaina:
Suaugusiam: 60 $, vaikui (6 iki 12 metų) 30 $

(trukmė visai dienai)

Autobusu vyksite į Aleksandriją. Kelias neprailgs važiuojant matysite mango, persikų, alyvmedžių plantacijas. Aleksandriją statė graikų architektas Deinokratas, IV a. (305-30 m. pr. Kr.). Faro saloje (280 p. Kr.) buvo pastatytas Aleksandrijos švyturys - vienas iš septynių pasaulio stebuklų. Dabar šioje vietoje Kaitbay tvirtovė-fortas, kurį apžiūrėsite. Kleopatra, paskutinė Ptolomėjų dinastijos faraonė, čia savo grožiu sužavėjo Cezarį, o vėliau ir Marką Antonijų. Aleksandrija tapo antruoju po Romos antikinio pasaulio miestu, svarbiu Europos ir Rytų prekybos centru. Nuo čia I amžiuje pradėjo plisti krikščionybė Egipte, o tuo pačiu laiku ir persekiojimai dėl tikėjimo. Tokia Aleksandrija buvo įamžinta meno kūriniuose, jos pavadinimas tapo prekybos, kosmopolitizmo ir boheminės kultūros sinonimu. Čia vienoje vietoje persipynusios Senojo Egipto, Graikijos, Romos, koptų, islamiškoji ir arabiškoji civilizacijos. Ekskursijos metu apžiūrėsite romėnų teatrą Kom-El-Dekka, katakombas Kom-al-Šugafa.

Aleksandria-

Nubijos kaimas

Ekskursijos kaina:
Suaugusiam: 15 $, vaikui (6 iki 12 metų) 10 $

Tai smagi iškyla į Nubijos kaimą. Nubijos regionas išsidėstęs pietiniame Egipte ir šiauriniame Sudane. Modernieji pietinio Egipto ir Sudano gyventojai vis dar laiko save nubiečiais, šalia arabų kalbos vartoja ir nubiečių kalbą. Į vakarinį krantą plaukiame valtele. Ekskursijos metu aplankome Nubijos kaimo gyvenamąjį namą, ragaujame nacionalinius gėrimus bei valgius, matome kasdieninį Nubijos gyventojų gyvenimą, bendraujame ir fotografojames su kaime gyvenančiais žmonėmis. Yra galimybė nusifotografuoti su gyvu Nilo krokodilu. Dienos karštį ir nuovargį nuplaus plaukiojimas valtele.

nub

Abu Simbelis (Ramzio II ir  Nefertarės šventyklos)

Ekskursijos kaina:
Suaugusiam: 60 $, vaikui (6 iki 12 metų) 40 $


Abu Simbelis – tai dvi. Ramzio II (1279 – 1213 m. pr. Kr.) šventyklos, iškaltos uoloje Pietų Asuane 280 km. nuo Asuano miesto, senojoje Nubijoje, vakariniame Nilo krante. Pirmoji šventykla, parodanti Ramzio II – ojo galią ir dievišką prigimtį, dedikuota saulės dievams Amonui Ra ir Ra – Harakti. Prie šventyklos įėjimo stovi keturios didžiulės (apie 20 m. aukščio) Ramzio II statulos. Visas šventyklos vidus yra uoloje, o jį sudaro daugybė salių bei kambarių. Pirmojoje salėje dviem eilėmis išrikiuotos didžiulės Ozirio ir Ramzio statulos; esančios šiaurinėje pusėje dėvi baltas Aukštutinio Egipto karūnas, esančios pietinėje – dvigubas Žemutinio Egipto karūnas. Pagrindinės salės vakariniame gale yra trejos durys. Viduriniosios veda į kambarį su keturiomis kolonomis, iš šio kambario patenkama į vestibiulį, o dar toliau pačioje gilumoje slypi šventykla, kurioje aptinkamos sėdinčių dievų Ptah, Amono – Ra, Ra – Harakti ir sudievinto Ramzio II skulptūros. Nuostabiausias statybos bruožas yra tai, kad du kartus per metus – vasario 22d. ir spalio 22d. Pirmieji rytmečio saulės spinduliai pasiekia tolimiausią šventyklą ir apšviečia ten esančias statulas, kurios yra 65 m. šventyklos viduje. Į ekskursiją vykstama labai anksti ryte apie 2.00.

abu-simbel-temple-ga

Dendera (iš Luksoro)

Ekskursijos kaina:
Suaugusiam: 40 $, vaikui (6 iki 12 metų) 30 $


Saulės dievo dukra Hathor senovės egiptiečiams buvo moteriškumo, motinystės idealas “auksinė meilės valdovė”. Nuo seniausių laikų jai buvo priskiriamas turkis ir malachitas. Žalia ir žydra spalva egiptiečiams simbolizavo amžinąjį gyvenimą. Denderoje meilės deivei buvo pastatyta šventykla, kurioje apeigų metu buvo aukojamos aukos jos garbei. Šioje šventykloje pagal tūkstantmetę tradiciją buvo įšventinami faraonai. Tik tas valdovas, kuris gaudavo vainiką iš deivės Hathor žynių, susilaukdavo didžiausios pagarbos. Kartą metuose, per Naujųjų Metų švente, žyniai išnešdavo deivės statulą į saulės šviesą, kad Hathor, galėtų susijungti su dieviškaisiais spinduliais savo tėvo – saulės dievo Ra. Šioje šventykloje buvo garsusis Denderos zodiakas, vėliau išvežtas į Luvrą. Denderos zodiakas, panašus į mažą, maždaug trijų metrų skersmens planetariumą, trumpai apžvelgia Nilo slėnio astronomijos, astrologijos, žemės ūkio ir kalendorių kūrimo aspektus. Jame vaizduojamos žvaigždžių grupės, sujungtos įsivaizduojamomis linijomis ir sudarančios figūras, panašias į gyvūnus ar kitus vaizdinius. Manoma, kad galėjo būti paralelė tarp žvaigždynų ir Egipto teritorinių vienetų – nomų išdėstymo.Senovės egiptiečių metus sudarė 36 savaitės po 10 dienų ir 5 švenčių dienos. Kad išmatuoti metus, visas Denderos zodiako apskritimas (360°) yra padalintas į 10 dalių po 36.10°. Vidurinysis zodiake vaizduojamų figūrų ratas parodo astrologinius zodiako ženklus. Išorinis figūrų ratas simbolizuoja 36 egiptiečių metų dekanas, t.y. 10 dienų trukmės savaites. Dvylika figūrų apskritimo išorėje reiškia 12 metų mėnesių, o jų rankos – 24 paros valandas. O žodis “valanda” (angl. “hour”) kilo iš dievo Horo vardo, taigi kiekvienas iš dvylikos ženklų buvo vadinamas vienu iš “valandų prižiūrėtojų”, o taip pat iš šio dievo vardo kilo ir žodis “horoskopas”. Netoliese nuo Hathor šventyklos tyvuliuoja šventasis ežeras, apaugęs palmėmis Šioje vietoje, ant išorinės šventyklos sienos Denderos lankytojai gali pamatyti įamžintą akmenyje garsiąją valdovę Kleopatrą, lydinčią į šventyklą savo sūnų Cezarioną.

Temple_Hathor_Dendera_egypt

Išvyka prie koralų rifų

Ekskursijų kainos:
Ekskursijos kaina iš Hurgados (išplaukimas iš Hurgados)
Suaugusiam: 25 $, vaikui (6 iki 12 metų) 15 $
Ekskursijos kaina iš Kuseiro (išplaukimas iš Safagos)
Suaugusiam: 50 $, vaikui (6 iki 12 metų) 25 $
Ekskursijos kaina iš Hurgados (išplaukimas iš Safagos)
Suaugusiam: 45 $, vaikui (6 iki 12 metų) 20 $


Raudonoji jūra yra tarp Azijos ir Afrikos. Jos šiauriausiame taške prasideda Sinajaus pusiasalis, kuris tęsiasi daugiau nei 1600 km. į pietus, kur “susitinka” su Indijos vandenynu. Raudonojoje jūroje pasitaiko gyvų būtybių, rifų ir koralų oazių. Nuo senų laikų ši jūra žavėjo žmones kaip kelias tarp Rytų ir Vakarų. Kiekvienam, stovinčiam ant Raudonosios jūros kranto ir žiūrint į dangaus mėlynumo vandenį, gali pasirodyti, kad jūrai duotas neteisingas pavadinimas. Vandens mėlynumas yra amžinas ir nieko mažiau raudono neįmanoma įsivaizduoti. Raudonoji jūra – vieta, kur vandenynas susitinka su dykuma, tikrai yra vienas egzotiškiausių ir nuostabiausių natūralių jūros peizažų žemėje. Vidutinė vandens temperatūra Raudonojoje jūroje ištisus metus yra apie 22 C. Šalčiausias metų mėnuo – sausis, o šilčiausia būna liepą ir rugpjūtį. Šioje jūroje aptinkama daugiau nei 1000 gyvūnų, apie 200 koralų rūšių ir daugiau, nei bet kuriame kitame vandens telkinyje (virš 1000) žuvų rūšių. Nenuostabu, kad nardyti Raudonojoje jūroje be galo įdomu, ji taip pat pritraukia daugybę fotografų, mokslininkų, smalsuolių ir poilsiautojų iš viso pasaulio. Tačiau čia taipogi gali slypėti keletas pavojų, kurių nesunku išvengti, žinant, jog kai kurių jūros gyvūnų negalima liesti, kai kuriuos pavojinga valgyti, o su kai kuriais tiesiog nepatartina susidurti “akis į akį”. Raudonoji jūra – tai rojus vandenyje, nes vanduo itin skaidrus, bangos nedidelės ir šilta visus metus. Žvejyba čia yra menas, išlaikantis laiko pagerbtus metodus, kurie apsaugo nuo rifuose glūdinčių pavojų. Raudonosios jūros vanduo taip pat yra didelė vertybė – aplinkiniai miestai visiškai priklausomi nuo filtruoto jūros vandens, kuris naudojamas buityje ir gamyklose. Dėl to nuolat egzistuoja taršos grėsmė. Raudonoji jūra yra niekam neprilygsta savitumu – tai gyvas nuostabiausių koralų ir egzotiškų žuvų pasaulis, kuris laukia kol Jūs atskleisite jo paslaptis... Ryte jachta išplaukiame į atvirą jūrą. Ekskursija visai dienai. Jachta švartuojasi prie koralų rifų, įranga paviršiniam nardymui (snorkeling) įskaičiuota į kainą. (pietūs įskaičiuoti į kainą)coral

Beduinų kaimas

Ekskursijų kainos:
Ekskursijos kaina iš Hurgados
Suaugusiam: 40 $, vaikui (6 iki 12 metų) 20 $
Ekskursijos kaina iš Kuseiro
Suaugusiam: 50 $, vaikui (6 iki 12 metų) 25 $


Į beduinų kaimą, esantį dykumoje apie 30-50 km nuo kurorto, vykstama su džipais. Besidairydami po neaprėpiamus dykumos tolius, išvysite miražą. Atvykę į beduinų kaimą pažinsite kasdieninį beduinų gyvenimą, pabendrausite su vietinias gyventojais, paragausite jų kepamos duonos, įsigysite beduinų parduodamų vaistažolių, kalnų akmenų ir kitų suvenyrų. Apžiūrėsite jų maldos vietą. Paragausite vandens iš šulinio, esančio dykumoje. Išgirsite kalnų aidą. Pajusti tikrąjį dykumos grožį padės jodinėjimas “dykumos laivais”- kupranugariais. O azartiškieji, norintys pajausti vėją ir dykumos smėlį savo plaukuose pasimėgaus pasivažinėjimais keturračiais motociklais. Vakare laukia vienas įspūdingesnių vaizdų dykumoje – saulės laida kalnuose. Nusileidus saulei papietausite vietinių gyventojų namuose. Vakaro pabaigoje beduinai padainuos savo liaudies dainų ir pašoks su Jumis žvakių šviesoje. Grįžtant į viešbutį sustojimas – pasigrožėti ryškiomis dykumos žvaigždėmis. (į ekskursijos kainą pietūs įskaičiuoti)

 

beduin.el_kuseir


Šv. Antonijaus ir šv. Pauliaus vienuolynai (Zafarana)

Ekskursijų kainos:
Ekskursijos kaina iš Hurgados
Suaugusiam: 55 $, vaikui (6 iki 12 metų) 25 $
Ekskursijos kaina iš Kuseiro
Suaugusiam: 95 $, vaikui (6 iki 12 metų) 45 $

(trukmė visai dienai)


Išvykstama labai anksti ryte 3.00 su Hurgados konvojumi (registracija konvojui prieš 15 min. el Gounos punkte). Šv. Antonijaus vienuolynas, kuris stūkso Al-Qalzam kalnų papėdėje netoli Zafaranos, buvo įkurtas 356 mūsų eros metais iš karto po šventojo mirties ir yra seniausiai veikiantis krikščionių vienuolynas pasaulyje. Šiandien tai yra savarankiška gyvenvietė, turinti sodus, malūną, kepyklą ir penkias bažnyčias, kurių gražiausia – Šv. Antonijaus bažnyčia. Egipto vienuolynai išgyvena atgimimą, vienuolių skaičius Šv. Antonijuje per pastaruosius metus žymiai išaugo. Vienuolynuose yra freskos ir ikonos, kuriose pavaizduoti šventieji ir vienuolyno įkūrėjai, atsiskyrėliai. Bėgant šimtmečiams freskos pasidengė suodžiais, žvakių riebalais bei dulkėmis ir tik dabar, Aukščiausios Antikos Tarybos ir Amerikiečių Tyrinėtojų centro Egipte pastangomis, šie unikalūs piešiniai buvo restauruoti. Grupė piešinių nutapyta vadovaujant Koptų dailininkui Teodorui. Kiti piešiniai nutapyti nežinomų meistrų. Seniausi piešiniai priskiriami 7-8 amžiams, tuo tarpu naujieji yra 13 amžiaus darbai. Šv. Antonijaus bažnyčioje, be freskų, buvo restauruoti ir medžio raižiniai. Šv. Antonijaus vienuolyne buvo labai didelė rankraščių biblioteka. Tačiau nuolatinių apiplėšimų metu, rankraščiai buvo naikinami, naudojant juos kurui. Iki šių dienų išliko virš 1700 rankraščių.Šv. Antonijaus ola, kur jis gyveno kaip atsiskyrėlis, yra 2 km nutolusi nuo vienuolyno ir 680 m aukštyje virš Raudonosios jūros lygio. Nuo šios olos atsiveria stulbinantys kalnų ir jūros peizažai.
Šv. Pauliaus vienuolynas priskiriamas 5 amžiui ir buvo įkurtas šv. Pauliui atminti, kuris kaip sakoma gyveno oloje 85 metus, virš kurios ir pastatytas šis vienuolynas. Šv. Pauliaus vienuolynas, dar buvo vadinamas Tigrų vienuolynu. Daugiausia apie šv.. Pauliaus gyvenimą žinoma iš šv. Jeronimo rašto darbų. Šv. Paulius gimė pasiturinčioje šeimoje 228 m. Būdamas 16 metų jis neteko savo tėvų. Po tėvų mirties, Paulius atsisakė savo palikimo ir sukoncentravo savo gyvenimą dievui, galiausiai atrasdamas prieglobstį Rytų Egipto Dykumos tyrlaukiuose. Gyvendamas oloje, apsirengęs apdangalu nupintu iš palmių lapelių, kaip pasakoja legendos, buvo maitinamas varno, kuris jam atnešdavo kasdien po pusę kepalo duonos. Vakare grįžtate į viešbutį.

Išsamią informaciją apie organizuojamas ekskursijas, tikslias kainas ir paslaugas, įskaičiuotas į kainą, suteiks gidai.  Nesusirinkus minimaliam turistų skaičiui, ekskursijos kaina vienam asmeniui gali kisti arba išvyka gali būti atšaukta.
 itrauk musu puslapi i savo favoritus ateik dar kartą... © 2001-2015, Autorinės teisės|Atsakomybės ribojimas|Turizmo agentūra Visit Lithuania,
Odminių 11, Vilnius, 01122, Lietuva,  telefonas: +370 5 2625 240, 2625 243 faksas: +370 5 2625 242 info@VisitLithuania.net
Įm.kodas 211739980, PVM kodas LT117399811 S - ta Nr. LT 297180300020467912, Registro tvarkytojas: VĮ Registrų centras, Licenzijos Nr.010698, IATA 68-3 2074 4
Paskutinė minutė | Egzotiškos šalys | Tolimi kraštai | Pažintinės kelionės | Poilsinės kelionės | Aviabilietai | Keltų bilietai
| Traukiniai Europoje | Kelionės lėktuvu | Kelionės autobusu | Verslo kelionės | Savaitgaliai Europos sostinėse
| Novaturo kelionių katalogai internete | Draudimas | Geriausia dovana - dovanų kuponas kelionei | Kelionės po Jungtines Valstijas
| Vestuvės užsienyje | Povestuvinės kelionės | Kelionių nuolaidos | Romantinės kelionės | Kruizai | Kalnų žygiai
| Kelionės į koncertus | Nardymas | Kelionių agentūra