Kėdainiai

Spausdinti

 

Kultūros paveldas Kėdainių krašte

 

Išvykimas.

Picture1
Ekskursija po Kėdainių senamiestį, rinkos aikštę. Kadangi senamiestis nėra didelis, visus objektus lankysime pėsčiomis. Kėdainių senamiestis - saugomas urbanistikos paminklas, vienas iš septynių Lietuvoje. Čia išliko senasis gatvelių tinklas, gotikos, renesanso, baroko  ir klasicizmo bruožų turinčių pastatų.

Picture2.png 

Aplankysime didžiąją vasaros ir mažąją žiemos sinagogas, kur dabar veikia daugiakultūris centras ir vaikų dailės mokykla. Daugiakultūriniame centre dalyvausime edukacinėje pamokoje apie holokaustą. Vėliau keliausime į Kėdainių krašto muziejų, kuriame sužinosime viską apie žymiąją žydų mergaitę Aną Frank, kuri tapo holokausto auka.

Picture3.pngPoilsio laiką skirsime vienam iš gyvenimo malonumų- maistui. Pietausime restorane „Smilga“. Ragausime įvairiausių žydų valgių. Taip pat sužinosime apie žydų virtuvės ypatumus ir tradicijas, košeriškumo taisykles, šventinius ir tradicinius jų valgius.Toliau vyksime į Kėdainiuose esančias senąsias žydų kapines, taip pat aplankysime masinių žudynių vietas Kėdainių mieste, Daukšių ir Peštiniukų kaimeliuose. Žinoma, jei jau būsime Kėdainiuose, būtų nuodėmė neaplankyti Lietuvos geografinio vidurio, pabūsime pačiame Lietuvos centre.

 Picture4

Aplankysime Babėnų miško sveikatingumo trasą ir pažintinį taką. Čia vyrauja pušynai ir ąžuolynai, todėl kvėpuosime gaiviu oru. Prie takų įrengtos apžvalgos ir atokvėpio aikštelės. Bendras trasos ilgis – 3,7 km. Taip pat šalia yra M. Daukšos didysis ąžuolas.

 Picture5

Kelionę užbaigsime Bakainių piliakalnio aplankymu. Ten taip pat pasivaikščiosime, užlipsime į du piliakalnius, pasižvalgysime po apylinkes.

Grįžimas.

Paketo kaina: Priklausys nuo keliaujančių skaičiaus ir miesto iš kurio keliaujama.

Į paketo kainą bus įskaičiuota: