Upytė – linų muziejus (Panevėžio kraštas)

Spausdinti

 

Išvykstame.

Picture1lkjljljlj.pngKelionė prasideda atvykstant į Petrikių kaimą, čia įsteigtas Pašilių stumbrynas. Susipažinsime su stumbryne auginamais stambiausiais Europos laukiniais gyvūnais – Lietuvos stumbrais, kurie yra saugoma gyvūnų rūšis, įtraukta į tarptautinę Raudonąją knygą. Galėsime gėrėtis stumbrais nuo dengtos pakylos – apţvalgos aikštelės. Pasigroţėjus stambiausiais Europos laukiniais gyvūnais, galėsime atsikvėpti naujose pavėsinėje šalia stumbrų aptvaro. Galėsime pasistiprinti pasiimtais priešpiečiais, karšta arbata, bei ilgesnį laiką stebėti kaimenės gyvenimą.

Picture2jhkjbjkh.png 

Po to atvykstame į Stultiškėse esantį Linų muziejų, įsikūrusį sename vėjo malūne, vieninteliame tokiame Lietuvoje. Čia klausysimės linininkystės istorijos, apţiūrėsime linų apdirbimo įrankius ir patys bandysime išdirbti liną. Pamatysite, kaip lietuviai liną augino, braukė, šukavo, kokias drobes iš jo audė.

Aplankome Panevėžio kraštotyros muziejų. Jame saugoma daugiau kaip 95 000 eksponatų, liudijančių Panevėžio krašto praeitį, kultūrą, gamtą. 

„Kryždirbystė Aukštaitijoje“, kurioje pristatomos Panevėžio krašto dievdirbystės tradicijos, žymiausi dievdirbiai, pateikiami muziejaus sakralinės medţio skulptūros rinkinio siužetai. Taip pat pristatoma Panevėžio krašto istorijos ekspozicija. Išsamiai supažindinama su senųjų gyventojų buitimi, gyvenimo būdu, etninių darinių formavimusi, ryšiais su kaimynais, papročiais, pasaulėţiūra. Taip pat gamtos ekspozicija, bei gausybė kitų įvairių parodų.

Picture3gkcfbm,.png 

Grįžimas.

Papildomos galimos veiklos:

* Galima užsisakyti edukacinę programą Panevėžio kraštotyros muziejuje (Pvz.: Lietuviškas žodis ir raštas; Monetos pasakoja; Veliam vėlinėlį; Rankų darbo popierius ir kitas, pagal Jūsų pageidavimą)

Paketo kaina: Priklausys nuo keliaujančių skaičiaus ir miesto iš kurio keliaujama.
Į paketo kainą bus įskaičiuota: