P- Pn 8-18 val.    +370 5 2625 243
    +370 615 20462
 [email protected]

 

 

Esame patikimi Jūsų partneriai nuo 2001!                     

 

 

Pažintinė kelionę į Jordaniją.

Istorijos mėgėjai čia atranda nuo pasaulio ilgai besislapsčiusią nabatėjų karalystę, gamtos mylėtojai gali tikėtis išvysti retenybę – žydinčius juoduosius vilkdalgius. Susirūpinusiems sveikata ranka pasiekiami Negyvosios jūros druskingieji turtai, ieškantiems mistikos atsiveria Mėnulio peizažą primenanti dykuma, o Biblijos sekėjams – pranašo Mozės pėdsakai.

Kelionėje:

 • Rausvosios rožės miestas – Petra

 • Negyvoji jūra – natūralus SPA

 • Amanas – Jordanijos sostinė

amman

Datos nuo 2018-11-02 iki 2018-12-28 (daug datų)

Kelionės kaina: (asmeniui dviviečiame kambaryje)

 nuo  450 € + skrydis, kai viešbutis 3*
 nuo  509 € + skrydis, kai viešbutis 4*
 nuo  609 € + skrydis, kai viešbutis 5*

Poilsinė-pažintinė 7dienų kelionė lėktuvu.

Aplankysite spalvingąjį Maroką, kuris vilioja savo slėpininga kultūra, visame pasaulyje garsiu turgumi, kvapnia vietine virtuve ir magiškais kraštovaizdžiais.

Išvykstame 2018-02-21, 2018-04-15, 2018-05-30, 2018-09-12 ir 2018-10-10.

Kaina nuo 711,11 Eur.

morroco

Šventoji žemė – Izraelis.

5 dienų kelionė, kaina nuo 454eur.

Išvykstame 2018-03-27 ir 2018-05-15.

Izraelio, arba Šventosios Žemės, gyventojai kultūrų ir religijų atžvilgiu yra be galo margi. Įkūrus Izraelio valstybę žydai į ją suvažiavo iš įvairiausių planetos kampelių, su savimi jie atsinešė ir tų šalių, kuriose ilgą laiką gyveno jų seneliai ir tėvai, tradicijas ir papročius.

IZRAELIS

1 diena. 

Skrydis Vilnius - Tel Avivas. Atvykstame į Ben Guriono oro uostą šalia Tel Avivo. Vykstame į  Tel Avivą - Jaffo. Ekskursija po miestą: senoji Jaffo (Joppa) – tai vieta, kur pasak legendos, Nojus pastatė savo laivą, o Persėjas išlaisvino Andromedą. Pasivaikščiosime gatvelėmis, kuriomis vaikščiojo didieji karvedžiai – Aleksandras Makedonietis, Ričardas Liūtaširdis bei Napoleonas. Iš čia prasidėjo piligriminės kelionės į Jeruzalę. Vykstame į Haifą. Pasikeliame į Karmelio kalną. Senajame Testamente teigiama, kad Karmelio olose slėpėsi pranašas Elijas. Kalno viršūnėje pranašas meldė Dievo, kad baigtųsi trejus metus trukusi sausra, o paskui stebėjo, kaip danguje pasirodė lietaus debesys. Nuo kalno atsiveria įspūdinga Haifos pakrantės ir Bachajų sodų panorama - 19-os terasų bendras ilgis daugiau kaip kilometras. Sodai įveisti 1909 m. aplink Bachaizmo, jauniausios pasaulio religijos įkūrėjo Babo kapą. Bachajai čia apsigyveno atvykę iš Persijos apie 1844 m. Haifa yra jų centras. Toliau apžiūrime svarbiausią Basųjų karmelitų vienuolyno Stella Maris architektūrinį ansamblį. Vykstame į Nazaretą - miestą, kur, kaip tikima, prabėgo Kristaus vaikystė. Lankome Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai baziliką, Šv. Grotą, kuri laikoma Šv. Arkangelo Gabrieliaus apsireiškimo Marijai vieta.Vykstame į viešbutį Tiberijoje. Vakarienė ir nakvynė.   

7029 larger

2018 m. / Pažintinė kelionė į Portugaliją – slaptą Europos rojų.

Nuo bangų daužomų skardžių, uolų ir jų arkų bei ramių paplūdimių į Atlanto tolius žvelgianti Portugalija dovanoja senovės miestų romantiką, tamplierių paslaptis, piligrimystės dvasią ir jūros teikiamus malonumus.

8 dienų kelionė, kaina nuo 789eur.

Išvykstame 2018-05-07 ir 2018-10-01.

savarankiska kelione i portugalija 06020609 skrydis ir 7 n viesbutyje tik

Kelionėje:

 • Ornamentų gausa elegantiškoje Lisabonoje
 • Fatima – vienas svarbiausių pasaulyje katalikų piligrimų miestų
 • Pasakiškas fėjų ir burtininkų miestas Sintra
 • Rokos kyšulys – labiausiai į vakarus nutolęs žemyno taškas.

Pažintinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Ispanija.

Šilta saulė, triukšmingos linksmybės, plačios šypsenos, puikus vynas, nežemiškos energijos suteikiantys didingi kalnai ir kvapą gniaužiantys modernistiniai statiniai, flamenko šokis, bulių kautynės, užkandžių barai, iškilmingos Velykų procesijos – visa tai tik mažytė Ispanijos dalis, kurią galite patirti jūs!

Kelionės kaina su skrydžiu nuo 737 Eur.

Išvykimai nuo 2018-06-16 iki 2018-10-20

2048 barcelona

Kelionės akcentai:

  • Išvysite įspūdingą "Dainuojančių fontanų" šou
  • Pamatysite architekto A. Gaudi kūrinius
  • Susipažinsite su Ispanijos sostine Madridu
  • Aplankysite ispaniškąją Venenciją - Žironą

 

 

Über den Dächern von Berlin.jpg

Suvienytosios Vokietijos ir naujosios Europos simbolis vėl atgimsta tarsi feniksas iš pelenų. Per Brandenburgo vartus galima pervažiuoti iš buvusio Rytų į buvusį Vakarų Berlyną. Tiek viena, tiek kita miesto dalys yra įdomios ir gausiai lankomos turistų.


 

Clockwise from top right: Gediminas' Tower, Vilnius business district, Presidential Palace, Pilies Street, Gate of Dawn, St. Anne's Church.

Atraskite Vilniaus senamiestį

Ar kada susimąstėte, kad apie savo miestą žinome labai nedaug? Ar žinote, kuo unikalus Vilniaus senamiestis ir kodėl 1994 m. jis buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą?  Dalyvaudami ekskursijoje  „Atraskite Vilniaus senamiestį“, sužinosite ne tik tai, bet ir daugybę kitų įdomių faktų.
Prakilni Arkikatedra bazilika, menanti Mindaugo laikus. Legendomis apipinta Gedimino pilis, nuo kurios apžvalgos aikštelės atsiveria kvapą gniaužianti panorama. Vilniaus Rotušė bei jos aikštė, kur kadaise virė visas miesto gyvenimas, o dabar vyksta kasmetinės mugės, šventės ir daugybė kitų renginių. Aušros Vartai ir Dievo Motinos paveikslas, garsėjantis stebuklinga galia... Tai Vilnius, kurį norime jums parodyti ir kurį galite atrasti kas kartą iš naujo.

Kelionė į Viduramžių miestą

Ekskursija siūlo unikalią galimybę pasivaikščioti vietomis, kur kadaise stūksojo Vilniaus gynybinė siena ir pamatyti miestą tokį, koks jis buvo neatmenamais laikais. Intriguojančioje kelionėje senamiesčio gatvelių labirintais savo akimis išvysite spalvingą ir gyvą viduramžių Vilniaus istoriją. Didingi šarvuoti riteriai ir budrūs ginkluoti miesto sargybiniai, teatralizuotos riterių kovos ir tradicinės viduramžių vaišės – visa tai leis pamiršti XXI amžiaus kasdienybę ir nukeliauti į tolimą praeitį. Išmėginkite jėgas šaudydami iš lankų bei arbaletų, paragaukite lietuviško midaus ar giros ir pajuskite nepakartojamą senovės dvasią.

Nacionalinis vakaras

Šio vakaro atmosfera maloniai nustebins ne tik užsienio svečius, bet ir visus tautiečius! TIC’as pristato originaliausią lietuvišką vakaronę, kurioje iš naujo atrasite ir įvertinsite, kaip lietuviai moka linksmintis ir smagiai leisti laiką! Vakaras gali vykti senamiestyje arba Jūsų pasirinktoje aplinkoje. Jūsų lauks išradingas sutikimas su duona, druska bei taurele baltosios grojant Lietuvos ansambliui ir tradicinės lietuviškos vaišės. Jei pasiilgote tikrų linksmybių, puikios nuotaikos ir spalvingų įspūdžių, leiskitės į šokių, žaidimų ir ratelių sūkurį. Paragavę šviežios lietuviškos duonos ar kvapaus skilandžio, liks sužavėti net tikri gurmanai. O jei pramogų dar negana – išmokite nusipinti šiaudinį krepšį, kalti geležį arba įsigykite mielą suvenyrą.

Vilniaus legendos: vaiduokliška kelionė

Vilniaus senamiesčio rūmus, bažnyčias ir vienuolynus gaubia daugybė legendų bei padavimų. Jūs turėsite nepakartojamą progą ne tik atskleisti kvapą gniaužiančias senamiesčio paslaptis, bet ir išvysti jas savo akimis. Romantiški ir neįtikėtini pasakojimai atgis ir įtrauks Jus į savo slėpiningą pasaulį. Kas žingsnis – vis nauja istorija, viena už kitą įdomesnė, viena už kitą romantiškesnė. Pažinkite kitokį, mistinį ir legendinį Vilnių. Pamirškite kasdienybę ir tapkite paslaptingų praeities įvykių liudytojais. Tragiška Lietuvos valdovų meilė, burtų knyga ir juodosios magijos galia... Šį vakarą iš praeities išnirs daug nepaprastų istorijų.

Bajoriška puota Tiškevičių rūmuose

 

Bajoriška puota – tai nuostabus reginys, kuris leis pasinerti į spalvingą ir kupiną prabangos Lietuvos bajorų gyvenimą. Renginio dalyviai turi progą išbandyti įmantriausius bajorų pokylio malonumus didinguose neoklasicizmo stiliaus Tiškevičių dvaro rūmuose. Paslaugūs liokajai ir grakštūs šokėjai, senoviniai indai ir istoriniai kostiumai sukuria nepakartojamą šventės aurą. Susipažinkite su autentiškomis bajorijos tradicijomis bei buitimi ir praleiskite vakarą Lietuvos bajorų palikuonių draugijoje. Senovinės įšventinimo į bajorus apeigos, polonezas žvakių šviesoje griežiant styginiam kvartetui, keptas paršelis ir kitos bajoriškos vaišės – visa, kad ši puota taptų Jums pati įsimintiniausia.

A collage of Venice: at the top left is the Piazza San Marco, followed by a view of the city, then the Grand Canal, and (smaller) the interior of La Fenice and, finally, the Island of San Giorgio Maggiore.

Sapnas ar tikrovė? Praeitis ar dabartis? Kiekvienas vakare stovintis ant akmeninio Venecijos grindinio, kur namų langų šviesos plaukia vandeniu, kartu su tyliai praslenkančia paskutine gondola, jaučiasi tarsi kitame pasaulyje ir pradeda tikėti, kad tuoj išgirs sunkius sergančiųjų maru atodūsius arba viename iš langų pastebės D.Kazanovą. Venecija slepia savo veidą už prabangos, nerūpestingumo ir abejingumo fasado. Miestas daugybę kartų statytas ir griautas, įsikūręs ant 118 lagūnos salelių prie šiaurinės Adrijos jūros pakrantės. Ji pastatyta ant 10 000 ąžuolinių ir guobų polių, išvagota 200 kanalų ir sujungta 400 tiltų. Šiandieninėje Venecijoje kunkuliuoja gyvenimas, o vasaros metu turistų skaičių tenka riboti. Vasaris - Venecijos karnavalo mėnuo su viduramžių laikų triukšmingų ir spalvingų linksmybių tradicijomis.

 

22@ district, Sagrada Família, Camp Nou stadium, The Castle of the Three Dragons, Palau Nacional, W Barcelona hotel and beach

Nuo aušros iki vidurnakčio beveik kiekvienas mieste pereina platanų alėja, kuri jungia didžiulę Katalonijos aikštę - Plazza de Cataluna - su uostu. Didelio miesto atmosfera kuri kartais užburia lankytojus - tai gyvenimo džiaugsmo, laisvės šlovinimo ir mėgavimosi menu mišinys.

 

 Royal Palace and Almudena Cathedral

Kodėl Madridas?: Kas mėgina pažinti Madridą nuosekliai apžiūrėdamas visus paminklus, įsitikina, kad jų yra per daug. Tai džiaugsmingiausia Europos sostinė, kurios dvasią pajusite vaikštinėdami gatvėmis ir ilsėdamiesi kavinėse ar baruose, kur prie kiekvieno gėrimo paduoda puikių tapas (užkandžių). Tai gali būti marinuoti moliuskai, tortilijos gabalėlis, sūris, kumpis, alyvos ar kiti gardėsiai. Be jų būtų sunku ištverti iki vakarienės, nes restoranai mieste atsidaro tik po 22.00 h.

 

 

 

 Montage of Prague, clockwise from top: Old Town Hall, Charles Bridge, Old Town Square, the Malá Strana, the Dancing House, St. Vitus Cathedral

Mocartas buvo susižavėjęs Praha lyg mylimąja. Netoli senojo turgaus gimusiam rašytojui F.Kafkai, priešingai – ji buvo kaip agresyvi motina, nesuteikianti laisvės. Praha, pasipuošusi beveik šimtu bokštų, daugeliui miesto gyventojų ir svečių yra tikras stebuklas. Nė vienas miestas vidurio Europoje neturi tiek grožio, kaip “auksinė Praha”, kurios senamiestis mena viduramžius.

Aplink Islandiją per 8 dienas!


Islandija - vulkaninės kilmės saloje įsikūrusi valstybė, garsėjanti kvapą gniaužiančiais fiordais, krantais, kuriuos skalauja Atlanto vandenynas, aktyviais ugnikalniais, geizeriais, ledynais ir neįtikėtino grožio vasarą sužaliuojančia gamta

Kaina su skrydžiu nuo 2209 Eur.

Išvykstame nuo 2018-02-02 iki 2018-12-14.

islanda

 Dublin lead image.jpg

Miestas yra jaunas, spalvingas ir vis kitoks kiekviename žingsnyje. Oras čia dažnai džiuginančiai gražus. Rašytojai ir poetai –neatsiejama Dublino kultūros dalis. Trys Nobelio premijos lauretai – Viljamas Batkeris Jeitsas, Džordžas Bernardas Šo ir Samuelis Beketas – gimė Dubline. Jie daug laiko praleisdavo smuklėse. Šiandien tai puikiausiai pateisina turistų “smuklių maršrutus” iki Deivis Byrnes ar Mulligan ir Palace barų.

 

Chaotiškas judėjimas Atėnų centro aikštėse ir gatvėse neerzina besibūriuojančių žmonių. Automobilių burzgesys ir klaksonų pypsėjimas nedaro didelio įspūdžio geriantiems kavą daugybėje kavinukių. Be to atėniečiai niekada nepamiršta šypsotis, nuginkluoja palankumu ir didžiuojasi savo miestu, kuris dabar klesti taip, kaip klestėjo prieš tūkstantį metų. Dar ir šiandien, kai vasarą jo gatvėmis vaikštinėja turistai, jis išlaiko charakteringą praėjusių amžių atmosferą.

 Clockwise from top: the Colosseum, St. Peter's Basilica, Castel Sant'Angelo, Ponte Sant'Angelo, Trevi Fountain and the Pantheon

“Roma pranoksta mūsų vaizduotę” – lakoniškai tvirtino Johanas Volfgangas Getė per savo kelionę po Italiją. Prie Fontana Di Trevi visada būriuojasi turistai, norėdami atsivėsinti, svajingai mėtydami monetas, nes tai suteikia viltį dar apsilankyti Romoje.

Milan Cathedral from Piazza del Duomo.jpg

Milanas, tai mados, finansų ir pramonės centras, kurį gaubia judri, dalykiška ir žavi atmosfera. Antras pagal dydį šalies miestas ne tiek patrauklus, kiek prašmatnus, kviečiantis pažinti kosmopolitišką ir stilingą Italiją. Senieji Milano gyventojai jį vadino Mailand – šilumos ir įkvėpimo vieta.

 A collage with several views of Brussels, Top: View of the Northern Quarter business district, 2nd left: Floral carpet event in the Grand Place, 2nd right: Brussels City Hall and Mont des Arts area, 3rd: Cinquantenaire Park, 4th left: Manneken Pis, 4th middle: St. Michael and St. Gudula Cathedral, 4th right: Congress Column, Bottom: Royal Palace of Brussels

Briuselis turi tiek veidų, kiek tautų čia gyvena, maždaug trečdalis miestiečių turi užsienio pasus. Nuo 1950 m. pabaigos miestas žinomas kaip Europos sostinė. Tai elegantiškas miestas, kurio muziejai puikuojasi pasaulinio garso kolekcijomis, Karališkaisiais rūmais, prašmatniais viešbučiais ir parduotuvėmis.

 

Plotas. 1 001 450 kv. km.

Sostinė. Kairas (17 mln. gyventojų).

Geografinė padėtis. Egiptas - šalis, kuri yra natūrali kryžkelė tarp trijų žemynų: Afrikos, Azijos ir Europos. Šiaurėje Egiptas ribojasi su Viduržemio jūra, pietuose - su Sudanu, vakaruose - su Libija ir rytuose - su Raudonąja jūra bei Izraeliu. Į rytus nuo Nilo upės driekiasi Rytų (Arabijos) dykuma, į vakarus - Vakarų (Libijos) dykuma, kuri užima du trečdalius Egipto ploto.

Klimatas. Egipto klimatas - tropinis žemyninis. Jis karštas ir sausas. Saulėtų dienų čia daugiau negu kokiame nors kitame pasaulio kampelyje. Vasarą oro temperatūra Kaire dieną svyruoja nuo 35 iki 40 laipsnių karščio, žiemą būna 15-20 laipsnių šilumos. Raudonosios jūros pakrantėje vidutinė temperatūra nuo birželio iki rugpjūčio - 35-38 laipsniai karščio, o nuo lapkričio iki kovo mėnesio laikosi 23-27 laipsniai šilumos. Nakties temperatūra dažniausiai 10 laipsnių žemesnė. Naktį Kaire ir Viduržemio jūros pakrantėje temperatūra kartais nukrinta iki 8 laipsnių. Dykumose oro temperatūros svyravimai dar didesni - nuo nepakeliamo karščio dieną iki geliančio šalčio naktį. Daugiausia lietaus iškrinta Aleksandrijoje (apie 19 cm per metus), kai tuo tarpu į pietus link Asuano 5 metų kritulių vidurkis yra apie 10 mm. Khargoje (Vakarų dykuma) yra buvę, kad per 17 metų neiškrito jokių kritulių.

Gyventojai. 80,34 mln. gyventojų (2007 m. balandį). Net 90 proc. gyventojų susitelkę Nilo upės deltoje ir slėnyje. Ten tankumas - 1900 žmonių kv. kilometre, tačiau visa likusi teritorija beveik negyvenama dėl sauso klimato ir vandens stygiaus.

Kalba. Valstybinė kalba - arabų. Šnekamoji kalba labai skiriasi nuo klasikinės arabų kalbos. Pajūrio kurortuose yra populiarios anglų, vokiečių, italų, prancūzų ir rusų kalbos.

Religija. Dominuojanti religija - islamas. Apie 90 proc. Egipto gyventojų yra musulmonai. Dauguma likusiųjų - krikščionys koptai.

Šalies valdymas ir politika. Pagal 1971 m. konstituciją, Egiptas yra respublika. Valstybės vadovas - prezidentas, renkamas 6 metams. Jo kandidatūrą siūlo Liaudies susirinkimas, kurią turi patvirtinti gyventojai visuotinu referendumu. Nuo 1981 metų jau 28 metus Egiptą valdo Prezidentas Mohamedas Hosnis Mubarakas, einantis šias pareigas penktą kadenciją. Prezidentas skiria vieną ar kelis viceprezidentus, ministrą pirmininką, ministrų kabinetą ir 26 gubernatorius. Nuo 2004 m. liepos Ministru Pirmininku išrinktas Ahmedas Nazifas (2008 m. balandžio mėnesio duomenys).

Įstatymus leidžia dviejų rūmų parlamentas, kurį sudaro Liaudies susirinkimas ir Patariamoji taryba. Liaudies susirinkimą sudaro 454 nariai, renkami 5 metams. Patariamoji taryba tik teikia konsultacijas. Vykdomoji valdžia priklauso prezidentui, viceprezidentams ir Ministrų kabinetui, kurio nariai turi būti ne jaunesni kaip 35 metų.

Egiptas suskirstytas į 26 gubernijas („muhafazat“).

Ekonomika. Agrarinė-industrinė valstybė. Labiausiai išplėtota gavybos, tekstilės, maisto, chemijos pramonė, statyba, metalurgija, cemento gamyba. Svarbiausi pramonės centrai - Kairas, Aleksandrija, Port Saidas, Suecas. Tarptautinis Sueco kanalas Egiptui uždirba apie 70 mln. dolerių per savaitę. Per Suecą perplukdoma apie 15 proc. pasaulio krovinių bei 20 proc. visos pasaulio naftos.

Nilo slėnyje klesti žemdirbystė. Žemės ūkis intensyvus, gaunami du arba trys derliai per metus. Vyrauja smulkūs ūkiai. Auginami vilnamedžiai, ryžiai, kukurūzai, kviečiai, miežiai, soros, pupos, pomidorai, cukranendrės, citrinmedžiai, datulės. Žemdirbiai raginami pradėti auginti vynuoges be kauliukų, melionus, mangus ir braškes. Plėtojama gyvulininkystė - galvijai, buivolai, avys, asilai, ožkos.

Bendra šalies urbanizacija yra 45 proc.

Ypatingas dėmesys šalyje skiriamas turizmui. Šalį kasmet aplanko apie 9 mln. užsienio turistų.

Ištekliai. Naftos bendrieji ištekliai skaičiuojami 2,9 mlrd. barelių. Daugiausia jų yra Sinajaus pusiasalyje, prie Sueco įlankos ir Egipto šiaurės vakaruose. Gamtinių dujų ištekliai sudaro apie 1000 mlrd. kubinių metrų, daugiausia jų išgaunama Abu Kyro telkinyje. Egipte taip pat kasama geležies rūda, mangano rūda, asbestas, gipsas ir anhidritas, nemažai išgaunama druskos, randama fosfatų ir fosforitų.

Valgiai. Egiptiečių virtuvė yra labai įvairi, su geriausiomis Artimųjų Rytų virtuvės tradicijomis. Tradiciniai patiekalai: „foul“ (pupelių patiekalai), „humus“ (viščiukas), „hamam mahshi“ (balandis), „koshari“ (makaronų, ryžių, juodųjų lęšių, keptų svogūnų ir pomidorų padažo mišinys), „tahina“ (sezamo sėklų piurė su citrinos sultimis ir česnaku), „babaganoush“ (piurė iš keptų baklažanų su sezamo sėklų padažu), „kofta“ (kotletai iš avienos arba jautienos), kebabai (avienos, jautienos, vištienos), labai populiarūs žuvies ir jūros gėrybių patiekalai. Desertai: „baklava“ (sluoksniuoti kepiniai, įdaryti pistacijomis, smulkintais riešutais, mirkyti pieno ir medaus sirupe), „ommu ali“ (kepiniai iš ryžių, razinų, kokoso riešutų ir pieno), „mahallabiyah“ (pieno kremas, plaktas su kukurūzais ar ryžiais, apibarstytas smulkintais riešutais), ypač populiarios šviežiai spaustos vaisių sultys (mangų, guavų, citrinų, apelsinų, granatų), „karkade“ (hibisko, dar vadinamo Sudano rože, gėrimas, gali būti patiekiamas atšaldytas arba karštas, kaip arbata).

Alkoholiniai gėrimai. Musulmonams gerti alkoholinius gėrimus draudžiama, tačiau pasivaišinti keliomis taurelėmis didesnėje šalies dalyje toleruojama. Alkoholinių gėrimų (taip pat alaus) vartojimas reglamentuojamas. Oro uostuose ir didžiuosiuose miestuose yra po kelias alkoholinių gėrimų parduotuves be muito (TAX FREE). Kurortuose galima įsigyti alkoholio tik atvykus į šalį (per fiksuotą laiko tarpą - dažniausiai 24 val. nuo atvykimo dienos) specializuotose parduotuvėse. Vietinės gamybos alkoholiniai gėrimai: „stella“ir„sakkara“(alus); populiariausi vynai: „Omar Khayyam“, „Obelisk“, „Grand Marquis“ (raudonasis ir baltasis) ir „Cru de Ptolemees“ (baltasis).

Istoriniai faktai. Pats garsiausias Naujosios karalystės valdovas - Ramzis II Didysis, karvedys, politikas ir diplomatas. 1258 m.pr.m.e. jis sudarė pirmąją pasaulyje žinomą taikos sutartį su hetitų valstybės valdovu Hatusiliu III. Tai pirmas kartas istorijoje, kada karas vyko ne iki kurios nors pusės galutinės pergalės, o baigėsi taikos derybomis. Egiptologai įrodė, kad Ramzio II laikais Egiptas pasiekė didžiausios savo šlovės apogėjų.

664 m.pr.m.e. į Egiptą įsiveržia asirai ir jį užkariauja, 525 pr.m.e. Egiptą užima persai ir valdo iki 332 m.pr.m.e., kol Egiptą užkariauja Makedonijos karalius Aleksandras Didysis. Prasideda helenizmo epocha. Nuo 304 pr.m.e. Egiptą ima valdyti Aleksandro brolio Ptolemėjaus įkurta Ptolemėjų dinastija (iki 30 m.pr.m.e.). Egipto žlugimas siejamas su faraonės Kleopatros VII vardu, kuri pradėjo dinastinius karus su savo broliais ir vyrais (Ptolemėjai XIII ir XIV) ir pasikvietė į pagalbą Romos armiją. Kleopatra nusižudė 30 pr.m.e., o Egipto sosto paveldėtoją - Kleopatros ir Gajaus Julijaus Cezario septyniolikmetį sūnų Cezarioną - tais pačiais metais nužudė būsimasis Romos imperatorius Gajus Julijus Oktavianas Augustas. Egiptas atsiduria Romos valdžioje. Romėnai valdo Egiptą nuo 30 m.pr.m.e. iki 638 m.e.m.-640 m.e.m. Egiptą užkariauja pranašo Mahometo suvienyti arabai. Jų valdymas tęsiasi iki šiol.

1798 m. Egiptą okupuoja Prancūzijos armija su Napoleonu Bonapartu. Kartu su Napoleono armija į Egiptą atkeliauja ir pirmieji archeologai. Būtent tuo metu, 1799 m., netoli Rozetės miesto, Napoleono armijos karininkas atranda juodo bazalto akmenį, išmargintą rašmenimis. Šis akmuo vėliau pavadinamas Rozetės akmeniu ir tampa viso egiptologijos mokslo pradžia, kai 1822 metais jį iššifruoja prancūzų egiptologas Žanas Fransua Šampoljonas.

Šalies specifika. Egiptiečiai yra gausiausia šiaurės rytų Afrikos tauta. Egiptas - kontrastų šalis. Čia gatvėse galima pamatyti naujausią automobilį ir šalia jo tipenantį asiliuką, kuris traukia dviratį vežimaitį, prikrautą įvairių niekų. Tai šalis, kurios gyventojai prieš tūkstantmečius pastatė įspūdingus statinius savo dievams ir valdovams, o šiais laikais kai kurios vietos labai panašios į karo nusiaubtą šalį. Čia prabanga gyvena kartu su skurdu, dykuma su žaliais Nilo slėniais. Neatskiriama Egipto gamtos dalis yra dykuma, kurią egiptiečiai vadina Raudonąja žeme. Tačiau pats garsiausias ir žinomiausias dalykas, garsinantis ne tik Kairą, bet ir visą Egiptą, - didžiosios Gizos piramidės. Beje, šios piramidės ne vienintelės. Jų visoje dabartinio Egipto teritorijoje yra priskaičiuota daugiau negu 100. Egipto civilizacija padarė milžinišką įtaką visam šiuolaikiniam pasauliui. Egiptiečiai sukūrė kalendorių. Pirmoji monoteistinė religinė filosofija taip pat atsirado Egipte. Manoma, kad egiptiečiai pirmieji atrado Amerikos žemyną (tai galėjo atsitikti maždaug 1500 m. iki. Kr. arba maždaug 3000 metų iki Kolumbo). Egiptas - pirmoji jėga, kuri sugebėjo sustabdyti nesustabdomą mongolų veržimąsi į Vakarus (tai buvo mameliukų (karių vergų) kariuomenė).

Viešbučių specifika. Egipte galioja kiti viešbučių klasifikacijos standartai nei Europos šalyse. Jokiu būdu negalima lyginti tos pačios kategorijos viešbučių Europoje ir Egipte. Pavyzdžiui, 4* viešbutis Egipte galbūt galėtų atitikti 3* viešbučio standartus Europoje. Statybos darbų kokybė ir atlikimas Egipte labai skiriasi nuo mums įprastų europinių standartų - net ir aukščiausios kategorijos viešbutyje galima pamatyti nelygiai sudėtas plyteles ir kt. Egipto viešbučių statybai ir įrengimui vis dar retai naudojamos importuotos šiuolaikinės apdailos medžiagos. Čia galioja visai kitokia grožio samprata (viešbučio interjerams naudojama daug marmuro, aukso imitacijos detalių ir kt. vietinių žaliavų).

„Novaturas“, norėdamas padėti Jums susiorientuoti ir pasirinkti pageidaujamos kategorijos viešbutį, kataloge pateikia savo pagalbinį viešbučio kategorijos įvertinimą - gaubliukus (atsižvelgiant į viešbučio vietą, paslaugų įvairovę, įrangos kokybę ir pan.). Visų viešbučių aplinka tvarkinga. Egipto viešbučiuose aptarnaujantis personalas yra tik vyrai, kurie labai paslaugūs ir stengiasi įtikti turistams - padeda apsigyventi viešbutyje (palydi iki kambario, nuneša lagaminus), tvarko kambarius, už tai, be abejo, jie tikisi tam tikro atlygio - arbatpinigių (bakšišo). Viešbučių pasiūla Egipte: nuo žemiausios kategorijos (2-3*) miestelių centruose iki aukščiausios kategorijos viešbučių (4-5*), atokiau nuo miestelių šurmulio, šalia paplūdimio, su didelėmis teritorijomis, paslaugų gausa.

Taip pat svarbu pastebėti, kad kataloge nurodyti atstumai nuo viešbučių iki kurorto centro ar paplūdimio yra apytiksliai.

Tautos būdo bruožai. Atvykę į Egiptą pateksite į visai kitą pasaulį. Šis pasaulis kitoks nei įprasta europiečiams. Čia viskas vyksta daug lėčiau negu mūsų pasaulyje, niekas neskuba, nebent įvairaus plauko pardavėjai, siūlantys savo prekes. Čia reikia apsišarvuoti kantrybe. Nervintis dėl to, kad padavėjas nesuprato jūsų užsakymo kavinėje ir atsiuntė savo kolegą, kuris iš jūsų priėmęs užsakymą atsiųs trečią savo kolegą, neverta. Vis tiek greičiausiai kas nors bus supainiota. Tiesiog „mafish mishkela“, kitaip tariant, „jokių problemų“. Gyvenimas tęsiasi, dėl to pasaulis nesugrius. Kuriam laikui praėjus jus taip pat apims panaši ramybės ir nerūpestingumo nuotaika, daugybę dalykų jūs pradėsite vertinti daug paprasčiau. Laiko sąvoka egiptiečiams neegzistuoja. Jei kas vėluoja, tai normalu. Pažadėję ką nors padaryti, jie būtinai pridės žodelį „inshalach“ - „su Dievo pagalba“. Jei nepavyko ištesėti to, ką pažadėjo, greičiausiai išgirsite žodelį „bukra“, kas reikš - „rytoj“. Jei kas nors išdegė, egiptietis nepamirš pasakyti „hamdulillah“ - „ačiū Dievui“. Atvykę į Egiptą Jūs esate saugūs, nes esate Dievo rankose. Jeigu kas nepavyko, vadinasi, tokia Dievo valia. Ši šalis gydo mūsų turistus - iš pesimistų jie vėl tampa optimistais, nes tokie yra vietos gyventojai, iš kurių galima pasimokyti gyvenimo džiaugsmo.

Turguje ir parduotuvėlėse dėl visko galima derėtis ir to yra tikimasi iš pirkėjo. Daugeliui turistų tai nėra įprasta, bet į viską reikia žiūrėti kaip į žaidimą, kurio pagrindinė taisyklė - nerodyti per didelio susidomėjimo Jums patikusiu daiktu ir siūlyti mažesnę kainą nei pageidauja pardavėjas.

Ką vertą išbandyti šalyje. Raudonoji jūra yra viena iš populiariausių nardymo vietų pasaulyje. Čia populiarus paviršinis nardymas su vamzdeliu. Vanduo labai skaidrus, nardant paviršiuje kuo puikiausiai matosi koralų rifai ir žuvys. Giluminiam nardymui net ir pirmajam panėrimui nebūtina turėti sertifikatą. Egiptas specializuojasi šioje srityje, čia dirba profesionalūs instruktoriai iš įvairių šalių. Kurortuose, kur lankosi lietuviai, galima sutikti ir lietuviškai kalbančių instruktorių, kurie padės panerti ir išvysti paslaptingo povandeninio pasaulio grožį. Viena iš populiariausių pramogų turistams Egipte - kaljano rūkymas, kuris seniai virto mėgavimosi filosofija, meditacija ir gyvenimo suvokimo ritualu. Rūkyti kaljaną įprasta vakare, sutemus, lėtai ramiai šnekučiuojantis apie politiką, šeimą ar moteris. Arabai, kaljaną laikantys savo nacionaliniu turtu, leidžia jį rūkyti net moterims ir vaikams. Egipte taip pat vertėtų paragauti košerinės arbatos, „karkade“ arbatos, šviežiai spaustų (mangų, guavų, citrinų) sulčių. Lietuvoje nėra dykumos ir kalnų. Kelionė į dykumą - tai puiki galimybė pamatyti šiuos stebuklingus gamtos kampelius, nes Egipte ir kalnai, ir dykuma vienoje vietoje. Tad alinantį smėlynų karštį verta išbandyti iškyloje su džipais po dykumą.

Šalies keistenybės. Keisčiausia Egipte yra tai, kad visos kurortinių zonų gatvės - tai didelės prekyvietės, ištisinis turgus. O vienas iš nemaloniausių egiptiečių bruožų - noras už menkiausią paslaugą gauti atlygį arba arbatpinigių ir siekis apgauti turistą (prekyvietėse reikia būti ypač atidžiam pasiimant grąžą ar prekę). Ča niekada nesužinosi, kiek iš tiesų kainuoja prekė - jos kaina gali skirtingose vietose skirtis nuo kelių iki keliasdešimties kartų. Dažniausiai turistus stebina tai, kad parduotuvėse nėra ant prekių užklijuotų kainų, tad dažniausiai tenka ilgai derėtis, norint išsiaiškinti kainą. Dažnai tenka ir susinervinti dėl priekabių gatvės prekeivių. Gatvėse vairuotojai labai dažnai pypsena, kartais taip norėdami patraukti dėmesį ir įsiūlyti savo prekę. Akį rėžia ir vietinė netvarka. Kurortinėse zonose vietinių moterų labai mažai. Egiptiečiai tikrai negali pasigirti punktualumu - jie gali pasakyti „už 10 minučių“, o laukti teks visą valandą. Keista ir tai, jog egiptiečiai, išgirdę, kad juos vadina arabais, tuoj pat puola taisyti ir sako, kad jie yra ne arabai, o faraono palikuonys.

Reklaminis skydelis Pigūs lėktuvų bilietai.
Bilietai į visas pasaulio šalis!
Rezervuok greitai ir paprastai.
Rezervacijos internetu.

novaturas logo1

itaka 200

Užsakykite naujienlaiškį ir sužinosite naujienas anksčiausiai.

Egzotika

Gamtos grožis egzotiniuose kraštuose

 
Gvatemala, Hondūras ir Salvadoras — išlikusio Majų pasaulio širdis

Pažintinė kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos
Išvykimas: 2018 11 15 
Trukmė: 14 d.


nuo 2029 € + skrydis
Malaizija, Borneo sala ir Singapūras — gyvenimo ir gamtos fejerija

Pažintinė EKO kelionė su vadovu iš Lietuvos
Išvykimas: 2018 10 06
Trukmė: 13 d.


nuo 1779 € + skrydis
Madagaskaras — neatrastas ir užburiantis

Pažintinė kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos
Išvykimas: 2018 10 05
Trukmė: 14 d.


nuo 2190 € + skrydis
Indonezija — archipelago paslaptys

Pažintinė kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos
Išvykimas: 2018 10 27
Trukmė: 18 d.


nuo 2999 € + skrydis
 

Aplink Balio salą ir Singapūrą!

2018 m. Aplink Balio salą ir Singapūrą per dvylika dienų. (su grupe ir vadovu iš Lietuvos)

Beprotišku tempu šurmuliuojanti viena brangiausių ir turtingiausių pasaulyje miestų valstybių Singapūras. Ir Balis – paslaptinga rojaus Žemėje atogrąžų sala. Leiskitės į nuotykių kupiną kelionę!

Išvykstame 2018-03-17, 2018-07-15 ir 2018-11-10.

Kaina nuo 1279Eur (su pusryčiais).

Kelionėje:

 • Singapūras – didmiestis, daugybe aspektų lenkiantis kitus pasaulio miestus

 • 15 įdomiausių Balio salos vietų

 • Nepakartojamas poilsis ir atgaiva reginių bei naujų potyrių kolekcininkams Balyje

  bali

 •  

  Į Ameriką!

  Pažink Centrinę Ameriką: Meksika, Belizas ir Gvatemala (su vadovu iš Lietuvos)

  Pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Gvatemala, Meksika, Belizas. 

  Egzotiškoji Centrinė Amerika, jus užburs savo ritmais, spalvingais kostiumais, vietiniais, mums vis dar mistiškais, papročiais, dievais ir ritualai, jaukiais kaimeliais ir žaliomis klaidžiomis džiunglėmis. Aplankysime netgi tris Centrinės Amerikos šalis. Meksiką, kur po ilgos kelionės galėsite atsigauti ilsėdamiesi prie jūros ir susipažinsite su įspūdingais senovės indėnų monumentais. Užsuksime į Belizą, kur galėsite pailsėti tropinėje Karibų pakrantėje, o pailsėję trauksime ieškoti naujų nuotykių Gvatemaloje, vienoje iš gražiausių šalių Centrinėje Amerikoje. Čia galima susitikti su tikrais indėnais, sudalyvauti mistiniuose ritualuose ir savo akimis pamatyti miestus kurie mena savo istorinius laikus. Jums labai pasisekė – kelionė vyksta gavėnios metu ir jūs tapsite spalvingo jos šventimo Gvatemaloje liudytojais. Prižadame, šios kelionės metu vos spėsite skaičiuoti įspūdžius!

  Kelionės trukmė 16dienų.

  Kaina su skrydžiu nuo 3729 Eur.

  Išvykstame 2018-03-13 ir 2018-10-26.

  Kelionės akcentai:

   • Nepakartojami UNESCO senovės majų kultūros miestai ir paminklai
   • Poilsis pire vandenyno Playa del Carmen
   • Centrinės Amerikos stebuklai, senotai ir Gvatemalos džiunglės
   • Marga vietinių gyventojų kultūra ir nuoširdžios šypsenos

    meksika
   • 1 DIENA

    LIETUVA-KANKUNAS

    Atvykus į Kankuno (Cancun) oro uostą mus pasitiks kelionės vadovas. Vyksime į Karmen paplūdimį (Playa del Carmen) - krištolinis vanduo, baltas smėlis, palmių šešėliai ir Penktoji Aveniu (Quinta Avenida) – visa tai čia traukia keliautojus, ištroškusius nepakartojamo ir šilto poilsio. Atvyksime vėlai vakare. Registracija viešbutyje ir poilsis.

    playa carmen

    Kerintis Marokas!

    Kerintys miestai su poilsiu Agadire (su vadovu iš Lietuvos).

    Pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Marokas

    Marokas – turbūt didžiausių kontrastų, gražiausio kultūrinio palikimo ir mieliausių žmonių šalis Afrikoje. Aukšti kalnai, plačios dykumos, raižyta kranto linija ir vingiuojančių skersgatvių pilni senoviniai miestai palieka neišdildomą įspūdį. Ieškote vidinės harmonijos, norite pabėgti nuo kasdienybės, mėgstate pažinti naujas kultūras, o nepaprasto grožio saulėlydžius trokštate stebėti kiekvieną vakarą? Laikas krautis daiktus ir leistis į kontrastų bei naujų pažinčių kupiną kelionę po įspūdingąjį Afrikos perlą! 

    8 dienų kelionė, kaina nuo 998eur.

    Išvykstame 2018-03-14, 2018-09-19 ir 2018-09-30.

    marokas

    • 1 diena

     VILNIUS-AGADIRAS (vakarienė)

     Tiesioginis skrydis Vilnius - Agadiras. Atvyksime į Agadiro oro uostą, kur mus pasitiks mūsų partneriai ir palydės iki viešbučio. Nakvynė viešbutyje.

     Atrask spalvingąjį Tailandą!

     Spalvingasis Tailandas su poilsiu Patajoje ir Koh Chang saloje (su vadovu iš Lietuvos).

     Pažintinė-egzotinė 15 dienų kelionė lėktuvu.  Aplankomos šalys: Tailandas.

     Didžiuliai miestai, šurmuliuojantys turgūs, atpalaiduojantys masažai, puošnios šventyklos, egzotiškos džiunglės, balto smėlio paplūdimiai, smaragdinis vanduo... Taip, neklystate, visa tai – nuostabusis Tailandas, žavintis keliautojus pasakiško grožio salomis, pramogų gausa ir atpalaiduojančia ramybe. Jei galvoje sukasi mintys apie šiltus kraštus ir švelniai kutenančius saulės spindulius, o širdis ištroškusi naujų nuotykių, netikėtų pažinčių ar tiesiog atsipalaidavimo – ši šalis yra tai, ko trokštate! Tad laikas krautis lagaminą ir leistis į dar nepažintą pasaulio kampelį – labas, Tailande!

     Kaina su skrydžiu 1748 Eur.

     Išvykstame 2018-02-24 iki 2019-03-16. Datų labai daug!!

     thailand

Mus rasite

 • ___Odminiu 11, Vilnius LT-01122, Lithuania
 • ___+37 052 625240
 • ___+37 061 520462
 • ___+37 052 625242
 • ___[email protected]

Pirmadienis - Penktadienis 8:00-18:00

Sekite ir čia

 

linked in

 

 

 

Mus lanko

Svetainėje lankosi 121 svečias ir nėra prisijungusių narių

Visit Lithuania kviečia

keliauti savarankiškai ir gerokai pigiau.

Kaip ? Tai  – labai paprasta!

Pasinaudoję AVIA BILIETŲ REZERVACIJA randate patogiausius ir pigiausius skrydžius į abi puses,

BOOKING.com svetainėje suvedate skrydžio datas bei nurodote kiek asmenų keliauja. 
Sistema atrenka didžiulį sąrašą viešbučių, iš kurių surandate geriausią kainos ir kokybės santykį atitinkantį pasiūlymą. 

Nuomojatės automobilį  AUTO NUOMA arba pasirekate kitą Jums patogų keliavimo būdą.
Ir keliaujate ne tik po turistų pamėgtas vietas, bet ir ten, kur jie užsuka retai! 

Nepamirškite kelionės DRAUDIMO ir pasiimkite asmens dokumentus.

Pamėginkite patys, o kilus klausimams – skambinkite mums 

+370 5 2625 240  arba rašykite [email protected]